Do góry
PARK REKRACYJNO-EDUKACYJNY SEA PARK w SARBSKU

Jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Położony jest na terenie gminy Wicko zaledwie 8 km od Łeby. To jedyny i największy tego typu park gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie.Obecnie liczba zwierząt to cztery samice foki szarej oraz 3 samice i samiec kotików.

Sea Park jako pierwszy taki komercyjny obiekt w kraju prezentuje karmienie fok i ich trening medyczny, podobny jaki odbywa się w fokarium na Helu. Trening taki nie polega tylko na nauczeniu zwierząt pewnych czynności, ale ma za zadanie przyzwyczaić je do obecności człowieka w celu kontroli ich stanu zdrowia.W razie potrzeby można wówczas podać niezbędne lekarstwa lub witaminy,sprawdzić stan uzębienia lub pobrać krew.

Kolejną atrakcją dla zwiedzających jest prehistoryczne oceanarium 3D z kinem 5D, w którym możemy stanąć " oko w oko" ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Dzięki temu poznamy prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakbyśmy sami znajdowali się w podwodnych głębinach.


Niewątpliwie pasjonatów sztuki zachwyci bogata kolekcja Muzeum marynistycznego z ciekawymi ekspozycjami, gdzie możemy zobaczyć m.in. rzeźby, modele, dyplomy oraz kolekcję pamiątek okolicznościowych związanych z największym gdyńskim armatorem Polskimi Liniami Oceanicznymi. Nie lada atrakcją jest także mesa kapitana Morgana, która pokazuje na konkretnym przykładzie kolekcjonerskie pasje marynarzy i rybaków. Ekspozycja oddaje klimat tawerny portowej, mesy dawnego żaglowca i salonu kapitańskiego.

Miejscem wartym odwiedzenia jest również park makiet zwierząt morskich. Znajdują się w nim naturalnych rozmiarów makiety ssaków, ryb i ptaków zamieszkujących morze i jego wybrzeże. Zwiedzający mogą spojrzeć prosto w oczy manty, stanąć w stadzie razem z pingwinami lub też dotknąć wielkich kłów morsa.

W Sea Parku znajduje się także park miniatur przedstawiających latarnie morskie. Dzięki temu odbędą Państwo spacer, podczas którego przejdą całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej po Świnoujście. Repliki są wykonane bardzo starannie, aby jak najdokładniej odzwierciedlić wszystkie detale znajdujące się w rzeczywistych obiektach.

Dla najmłodszych gości mamy do zaoferowania park zręcznościowy Małego Pirata plac zabaw i inne atrakcje, natomiast chcących zregenerować swoje siły zapraszamy do punktów gastronomicznych serwujących pyszne przekąski i napoje.

Zapewniamy, że wizyta w parku dostarczy Państwu wielu niezapomnianych wrażeń, odkryje tajemnice podwodnego świata, zapewni unikalne atrakcje i pozostanie w pamięci na długie lata.


Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia Sea Park Sarbsk.


Adres parku:
Sarbsk 39
84-352 WickoTekst i zdjęcia pochodzą ze strony www.seapark.pl